logo
Populate the side area with widgets, images, navigation links and whatever else comes to your mind.
Strömgatan 18, Stockholm, Sweden
(+46) 322.170.71
ouroffice@freestyle.com

Follow us

Známe šampiony pro rok 2023

Známe šampiony pro rok 2023

David Petr a Jana Kašová se stali mistry České a Slovenské republiky v surfingu na letošním Surfchamp.cz ve Francii. Oboum jezdcům gratulujeme!

Mekka evropského surfingu, francouzské městečko Seignosse na pobřeží Atlantského oceánu, se během tohoto týdne stalo již po čtrnácté hostitelem mistrovství České a Slovenské republiky v surfingu pod názvem Quiksilver a Roxy Czech & Slovak Surfing Championship. Přítomní diváci byli svědky zajímavého surfingu v podání nejlepších českých a slovenských surfařů. Formát závodů je osvědčený a totožný s tím, který používá World Surf League při surfových závodech světové série. Startující se rozlosují do čtyřčlenných skupin a během 20 minut dlouhé rozjížďky předvádí své dovednosti. V hodnocení se počítá součet dvou nejlépe odjetých vln. První dva závodníci postupují do dalšího kola a „pavouk“ neboli rozřazování pak pokračuje až do finále.

 

Mezi muži dominoval David Petr a mezi ženami kralovala Jana Kašová.

 

David Petr se závodu zúčastnil již několikrát a díky dobrému výběru vln a radikálním manévrům si vybojoval svůj první titul mistra Česka a Slovenska. David je sportovec tělem i duší a po závodě se netajil tím, že se na mistrovství dlouhodobě připravoval. Ve finále mužů se setkal s Markem Plecitým, Petrem Novotným a Janem Stejskalem. Velkým překvapením celého závodu byly jízdy Jana Stejskala, který se probojoval až do finále, a nakonec skončil na druhém místě. Jan se závodu účastnil poprvé hned se stal vicemistrem. Petr Novotný na třetím místě, spolu s legendou českého surfingu Markem Plecitým na čtvrtém místě, bojovali až do konce, ale na vítězného Davida to nestačilo.

Ženské finále se šlo ve stejný den a za stejných podmínek jako finále mužů. Janě Kašové se v něm podařilo porazit novou tvář závodu a zároveň nejmladší závodnici, Inés Kramnou. Jana tak obhájila titul, který získala poprvé před čtyřmi lety. Surfařka žijící v Portugalsku a také členka reprezentačního týmu, má pro surfing celoroční ideální podmínky a věnuje se mu skoro každý den. „Jsem šťastná, bylo to skvělé, i když docela náročné.“. Druhá jen čtrnáctiletá Ines Kramná je Češka žijící na ostrově Fuerteventura, a tak má na surfing ideální podmínky téměř každý den. Na třetím místě skončila Klára Kováříková a čtvrté místo patří Paule Kuté.

 

Výsledky Mistrovství České republiky a Slovenska

 

MUŽI

David Petr                  11,5 b (ČR)

Jan Stejskal                11 b     (ČR)

Petr Novotný              9 b       (ČR)

Marek Plecitý             6,5 b    (ČR)

ŽENY

Jana Kašová              9,5 b    (ČR)

Ines Marta Kramna    8,5 b    (ČR)

Klára Kovaříková       6 b       (ČR)

Paula Kuta                 5b        (ČR)

Už popáté se uskutečnil také závod dětí ve dvou věkových kategoriích – mladší do 10 let a starší do 14 let. Dvacítka nejmladších surfařů z Česka a Slovenska se chtěla vyrovnat svým rodičům a bojovala ve vlnách Atlantiku o titul dětského šampiona. Mezi holkami do 10 let prvenství obhájila Sofia Hubková z Prahy. Mezi staršími holkami do 14 let dominovala Eva Nara Černíkova, z Hradce Králové dcera bývalého snowboardového reprezentanta Martina Černíka, která kráčí ve stopách svého otce a surfing spolu se snowboardingem jsou její velkou vášní. Mezi kulkami v kategorii do 10 let zvítězil pouze 5 letý Kelly Novotný, který žije se svými rodiči na Indonéském ostrove Bali. A v kategorii do 14 let zvítězil Martin Eschler a to mu je teprve 9. Martin tráví hodně času v Dominikánské republice a surfing je jeho největším koníčkem.

Gratulace patří všem zúčastněným dětem a jejich rodičům, kteří propadli tomuto nádhernému sportu.

Výsledky dětské kategorie Mistrovství České republiky a Slovenska

Dívky 10 let:                                                                          Dívky 14 let:

1.Sofia Hubková                                                        1.Eva Nara Černíková

2.Anna Kaia Černíková                                              2.Ella Zahálková

3.Ester Holcová                                                         3.Rebeka Matěnová

Kluci 10 let:                                                                           Kluci 14 let:

1.Kelly Novotný                                                         1.Martin Eschler

2.Maxim Plecitý                                                         2.Jan Hobza

3.Sabastian Můller                                                    3.Erik Černík

 

 

Doprovodný program tvořily týmové závody Snowboard Zezula Tag Team contest. Děvet šestičlenných týmů závodilo v hodinovém závodě. O vítězi rozhodl součet dvou vln každého surfera. Nejvíc bodů nakonec nasbíral překvapivé team děti KIDS ve složení Eszter Horvath, Sofia Hubková, Tereza Eschlerová, Martin Eschler, Ester Holcová a Mikuláš Najman a odnesl si prvenství z týmového závodu. Poslední disciplínou byl Evropa2 Paddle Battle, soutěž v pádlovaní, ve které dominoval Adam Svoboda. Cenu za nejlepší vlnu eventu 108 Agency Best wave si vybojoval Matyáš Menšík.

 

Mistrovství ČR a SR bylo zároveň čtvrtou a poslední zastávkou druhého ročníku Česko-slovenského poháru v surfingu. Již v průběhu roku se konaly závody v Portugalsku, na Bali a na Srí Lance.

 

V kategorii mužů přišel svou neúčastí v tomto závodě o celkové vítězství v poháru vítěz loňského ročníku Jakub Michna, kterého i přes jeho dvě vítězství v předchozích závodech díky vyššímu koeficientu tohoto závodu předskočil Robert Vysloužil, který se tak stal novým vítězem poháru. Vítěz letošního mistrovství ČR a SR, David Petr, se kvůli neúčasti na závodech konaných v Asii umístil na konečném třetím míste.

 

V kategorii žen přímou bitvu o vítězství svedla loňská vítězka Jana Kašová se svou pronásledovatelkou Paulou Kutou. Jakékoliv umístění Pauly Kuté před Janou Kašovou, by jí zajistilo první místo. Finálový heat se Kuté ale i kvůli špatné volbě surfového prkna nepovedl a Jana Kašová tak své loňské vítězství obhájila. Na třetím místě se umístila Klára Kovaříková.

 

Konečné pořadí poháru

 

MUŽI

Robert Vysloužil         2 505 b           (ČR)

Jakub Michna             2 450 b           (ČR)

David Petr                  2 230 b           (ČR)

 

ŽENY

Jana Kašová              3 230 b           (ČR)

Paula Kuta                 2 725 b           (ČR)

Klára Kovaříková       1 650 b           (ČR)