logo
Populate the side area with widgets, images, navigation links and whatever else comes to your mind.
Strömgatan 18, Stockholm, Sweden
(+46) 322.170.71
ouroffice@freestyle.com

Follow us

Známe šampiony pro rok 2022

Známe šampiony pro rok 2022

Jakub Michna a Jana Kašová se stali mistry České a Slovenské republiky v surfingu pro rok 2022.

Jakub Michna se závodu zúčastnil již několikrát a díky dobrému výběru vln a radikálním manévrům si vybojoval svůj první titul mistra Česka a Slovenska. Jakub je sportovec tělem i duší a po závodě se netajil, že se na mistrovství dlouhodobě připravoval. „Moje tajná zbraň na závody byla hlavně trpělivost a trénink, nebudu nic skrývat, trénoval sem a měl sem i osobního kouče, kterému chci tímto poděkovat. No a samozřejmě i trochu toho štěstíčka k tomu patří,“ shrnul Jakub ve zkratce.

Ve finále mužů se setkal s Markem Plecitým, Davidem Petrem a Timonem Matěnou. Velkým překvapením celého závodu byly jízdy jen patnáctiletého Timona Matěny, který se probojoval až do finále a nakonec skončil těsně na druhém místě. Timon se svojí rodinou cestuje za surfingem a snowboardingem po celém světě a je velkou nadějí obou těchto sportů. Z dnešního závodu si Timon ještě jako bonus odnesl cenu za nejlepší vlnu celé akce. David Petr na třetím místě spolu s legendou českého surfingu Markem Plecitým na čtvrtém místě bojovali až do konce, ale na vítězného Jakuba to dnes nestačilo.

Mistrovství ČR a SR byla zároveň čtvrtá a poslední zastávka nově vzniklého Českého poháru v surfingu. Již v průběhu roku se konali závody v Portugalském Lisabonu, na Indonéském ostrově Bali a Srilanské Mataře. Český pohár pouze potvrdil dominanci dnešních finalistů a konečné výsledky po čtyřech závodech byly velmi podobné s Mistrovstvím republiky. První místo si odnesl Jakub Michna, druhý skončil Timon Matěna a na třetím místě Adam Svoboda. Ze Slovenských závodníků se nejlépe umístil Tomáš Remen, který vypadl ve čtvrtfinále a obsadil tak 7.místo.

Ženské finále se šlo ve stejný den a za stejných podmínek jako finále mužů. Jane Kašové se v něm podařilo porazit Annu Amwered. Jana tak obhájila titul z před tří let. Surfařka žijící v Portugalsku má tak pro surfing celoroční ideální podmínky a věnuje se mu skoro každý den. „Jsem šťastná, bilo to skvělý, ale docela náročný, nejlepší vlny sem chytla až v úplném závěru finále, a ty to nakonec rozhodly“. Druhá Anna Amgwerd je Češka žijící již několik let právě zde na Francouzském Atlantickém pobřeží, a tak má zdejší podmínky velmi dobře přečteny. Na třetím místě skončila Anna Růtová, která je ženskou nadějí českého surfingu. Čtvrté místo patří Kláře Kováříkové.

Výsledky Mistrovství České republiky a Slovenska

MUŽI

  1. Jakub Michna 11,5 b (ČR)
  2. Timon Matěna 11 b (ČR)
  3. David Petr 9 b (ČR)
  4. Marek Plecitý 6,5 b (ČR)

ŽENY

  1. Jana Kašová 9,5 b (ČR)
  2. Anna Amgwerd 8,5 b (ČR)
  3. Anna Růtová 6 b (ČR)
  4. Klára Kovaříková 5b (ČR)