logo
Populate the side area with widgets, images, navigation links and whatever else comes to your mind.
Strömgatan 18, Stockholm, Sweden
(+46) 322.170.71
ouroffice@freestyle.com

Follow us

Roxy Surf Fitness & Yoga

V rámci letošního ročníku akce Quiksilver a Roxy Czech & Slovak Surfing Championship pro vás máme opět úspěšný program Roxy Surf Fitness & Yoga, kterým si můžete zpestřit svůj pobyt na Surfchampu 2020. Nejedná se o klasickou jógu, ale o kombinaci jógy s fitness s cílem zažít perfektní balanc, který vám výrazně pomůže při surfingu.

“Silná, pružná a energická! Tak se budeš cítit po našem campu! Posílíme a protáhneme tělo, rozproudíme energii a povezeme sa na vlně dechu i na té reálné. Procvičíme partie těla, které jsou při surfovaní nejvíce namáhané – bedra, ramena a kyčle. Prostřednictvím ásan se naučíme, jak tyto části těla posílit, zaměříme sa na rozvoj stability, koncentrace a celkové porozumění pohybu. Fitness posílí svaly, jóga zrelaxuje tělo i mysl a pak už jde surf jako po másle,” říká lektorka kempu a Roxy yoga ambasadorka Veronika Ševčíková.

Celý týden bude naplněn rozdílnými lekcemi, takže se rozhodně nebudete nudit. Každý den vás čeká v rámci 90-minutových lekcí něco jiného. Naučíme sa správně dýchat, pracovat s hlubokým stabilizačným systémem, ovládat techniku záklonů, předklonů a rotací. Ukážeme si, jak vybudovat silné a pružné těto, ale taktéž nezapomeneme na relaxi a regeneraci.

Lekce budou probíhat ve dnech 21.-26. června a cena balíčku, který zahrnuje šest lekcí a dárek od Roxy, je rovných 2590,- Kč. Registrovat se můžete zde.

Pokud si chcete užít týden u oceánu na maximum tak můžete zkombinovat Roxy Surf Fitness & Yoga Camp se surfingem, stačí si registrovat i balíček surfové školy  Kevina Olsena. Ta je určená jak pro úplné začátečníky, tak pro pokročilé, kteří se chtějí zdokonalovat. Program zahrnuje 2 x 2 lekcí surfingu, videocoaching a zapůjčení surfu a neoprénu na celý týden. Více info zde.

Termín Surfchampu: 19.6 – 28.6. 2020

Termín Roxy Surf Fitness & Yoga Campu: 21.6. – 26.6. 2020

Lektorka: Veronika Ševčíková
Lekce: 6 tématických lekcí

Délka lekce: 90 minut

Cena balíčku: 2590,- Kč (dárek od Roxy v ceně)

Pro více dotazů pište na: barbora.slezackova@roxy.com.

Jednotlivé lekce:

  1. SURFYOGA A-to-Z – Úvod k józe aneb propojení jógy a surfu v teorii a praxi. Na první lekci si podrobně vysvětlíme techniku dechu (jako základního prvku jógové praxe) a jeho vliv na naši mysl. Dokáže nás zklidnit tak, abychom nepodléhali stresu, a to se perfektně hodí ve velkých vlnách (nepodléhat panice, prodýchat situaci). K tomu se zaměříme na asány, které pracují s těm partiemi těla, které jsou při surfování nejvíce namáhané.
  2. GET SURF FIT – Fitness a yoga tipy na silné a pružné tělo nejen pro surf. V této lekci se zaměříme na vysvětlení funkce HSS (hlubokého stabilizačního systému), jak s ním pracovat a vědomě ho využívat při praktikování asán, surfovaní, ale i v každodenním životě. Naučíte sa sekvence asán, díky kterým vaše tělo bude v kondici – ta je jednou z hlavních předpokladů, abyste se v surfování zlepšovali. K tomu přidáme tipy na otevírání kyčlí, aby vám šel “take off” jako po másle.
  3. FLEXIBILITY TRAINING – Technika pozic záklonů, předklonů, úklonů a rotací – všechno je navzájem propojené. Abychom na surfu správně leželi, pádlovali (v bezpečném záklonu), jezdili (rotovali s páteří a rameny), uměli se koncentrovat a držet balanc, musíme ovládat techniku základních pohybů. Vysvětlíme si princip a provázání vědomí s dechem a aktivním středem těla. Velmi důležité je vědět, jak kompenzovat náročný výkon ve vlnách – jak relaxovat a regenerovat a tím předcházet případným zraněním.
  4. BALANCE TRAINING – Nácvik balančních a obrácených pozic. Stabilita v inverzních pozicích je výsledkem nejen práce svalů a našeho těla, ale z velké části i naší mysli. Koncentrace na dech nás zklidní, odprostíme se od okolí a vytoužená rovnováha je tam. Krůček po krůčku se budeme učit balancovat na podložce, což se primárně odrazí rovnováhou v našem každodenním životě a ..samozřejmě i při samotném surfovaní.
  5. EAT WELL, SURF WELL – Vinyásová lekce sestavená ze sekvencí pozic, podporující trávení a metabolizmus. Rozproudíme energii, zahřejeme organizmus (vzniklé teplo spaluje toxiny a odbourává nadbytečný tuk) a výsledkem bude silné a čisté tělo a mysl. Na závěr si budeme povídat o stravování (a vliv jogóvé praxe na něj) a jak ho co nejlépe optimalizovat pro náš výkon nejen ve vlnách, ale i pro celkovu kondici těla.
  6. YOGA PHOTOSHOOTING – Jógová lekce na pláži s výhledem na oceán. Ne všechny yogové asány jsou vhodné na praktikování v písku. My si ukážeme, které se na pláž (před a po surfování) nejvíce hodí a k tomu bude probíhat photoshooting, abyste měli pár fotek na památku.