logo
Populate the side area with widgets, images, navigation links and whatever else comes to your mind.
Strömgatan 18, Stockholm, Sweden
(+46) 322.170.71
ouroffice@freestyle.com

Follow us

Otmar Oliva a Jana Kašová se stali mistry ČR.

Otmar Oliva a Jana Kašová se stali mistry ČR.

Mekka evropského surfingu, francouzské městečko Seignosse na pobřeží Atlantského oceánu, se během uplynulého týdne stalo již po dvanácté hostitelem mistrovství České a Slovenské republiky v surfingu pod názvem Quiksilver a Roxy Czech & Slovak Surfing Championship. Přítomní diváci byli svědky zajímavého surfingu v podání nejlepších českých a slovenských surfařů.

Formát závodů je osvědčený a totožný s tím, který používá World Surf League při surfových závodech světové série. Startující se rozlosují do čtyřčlenných skupin a během 30 minut dlouhé rozjížďky předvádí své dovednosti. V hodnocení se počítá součet dvou nejlépe odjetých vln. První dva postupují dál do dalšího kola a pavouk pak pokračuje až do finále.

Mezi muži dominoval Otmar Olivaa mezi ženami kralovala Jana Kašová.Nejlepší umístění ze slovenských závodníků si vybojoval Vlado Bachnár, který se probojoval do semifinále.

Otmar Oliva se závodů zúčastnil již po několikáté a díky dobrému výběru vln a radikálním manévrům si vybojoval svůj první titul mistra Česka a Slovenska. Otmar provozuje cestovní kancelář zaměřenou na výuku surfingu po celém světě a jednou z destinací je také francouzské Seignosse, takže zná místní pláže velmi dobře. „Rád se sem rok co rok vracím. Celý týden jsme měli krásné počasí a super vlny. Moje práce je mi zábavou, co víc si přát,“shrnul Otmar ve zkratce.

Ve finále mužů se tak potkal s Martinem Černíkem, Robertem Chadimem a Timonem Matěnou. Martin Černík, současný trenér české snowboardové reprezentace, dokázal skvěle využít potenciál vlny a zajet nejdelší jízdy, které mu vynesly druhé místo. Těsně za Martinem skončil Robert Chadim,který se mistrovství zúčastnil také už po několikáté. Velkým překvapením celého závodu byla účast teprve dvanáctiletého Timona Matěny, který se probojoval až do finále. Timon se svou rodinou cestuje za surfingem a snowboardingem po celém světě a je naší velkou nadějí obou těchto sportů. Přesto dnes byli na Otmara všichni krátcí, a tak zaslouženě zvítězil.

Ženské finále se jelo ve stejný den a za stejných podmínek jako finále mužů. Janě Kašovése v něm povedlo porazit Annu Růtovou. Jana žije v Portugalsku, a tak má pro surfing roční ideální podmínky a věnuje se mu skoro každý den. Anna Růtová, která se umístila na druhém místě, je ženskou nadějí českého surfingu. Závodu se zúčastnila už potřetí, ale do finále se probojovala poprvé. Třetí místo patří české snowboardové reprezentance Šárce Pančochové, která miluje nejen snowboarding, ale také surfing. „Je to pro mě ideální letní příprava na následující náročnou zimu. Zúčastnit se závodu byla pro mě hlavně velká zábava,“okomentovala svou účast Šárka.

Už potřetí se uskutečnil také závod dětí do 12 let. Dvacítka nejmladších surferů z Čech a Slovenska se chtěla vyrovnat svým rodičům a bojovala ve vlnách Atlantiku o titul dětského šampiona. Gratulace patří všem zúčastněným dětem a jejich rodičům, kteří propadli tomuto nádhernému sportu.

VÝSLEDKY

DĚTI – HOLKY

 1. Eva Černíková
 2. Sofia Hubková
 3. Adina Malá

DĚTI – KLUCI

 1. Janek Hobza
 2. Janko Salecký
 3. Timo Bachnár

MUŽI

 1. Otmar Oliva 14b (ČR)
 2. Martin Černík 11,5b (ČR)
 3. Robert Chadim 9b (ČR)
 4. Timon Matěna 8,5b (ČR)

ŽENY

 1. Jana Kašová 17,5b (ČR)
 2. Anna Růtová 13,5b (ČR)
 3. Šárka Pančochová 10b (ČR)
 4. Milada Kubešová 8b (ČR)

Snowboard Zeuzla Tag Team Contest

 1.Team SURFR

FAST LINK PADDLE BATTLE

1.Robert Chadim

2.Adam Svoboda

3.Vladimir Hobza